Prije samog provođenja deratizacije obvezno obavljamo pregled objekata, konstatiramo moguća mjesta ulaska i zadržavanja glodavaca te prema tome odabiremo vrstu mamaca i raspored u prostoru. Zatrovane mamce kojima je dodan atraktant kako bi ga glodavci rado uzimali i gorka tvar (Bitrex) koja sprječava uzimanje mamaca ne ciljanim vrstama, postavljamo u deratizacijske kutije koje raspoređujemo u prostoru sukladno planu kojeg radimo prilikom pregleda objekta. Deratizacija objekta uključuje i obveznu kontrolu deratizacije u kojoj utvrđujemo u kojoj mjeri i koja je meka konzumirana te istu nadopunjujemo.
Zatrovane meke dobivaju se miješanjem hranjivog nosača i raticida. Nosač može biti svjež-vlažan ili suh-trajan, može biti s lomom zrna žitarica, keksima ili pahuljicama ponekad i s grisom. Žitarice su sterilizirane tako da neće isklijati. Kako bi se spriječilo rasipanje ili otapanje meke, meka može biti parafinirana – kruta ili peletirana. Meke, uz nosač, sadrže i atraktante (začine) radi primamljivosti za glodavca ili veziva (ulje ili masnoće), što produžava trajnost meke te je čini hidrofobnom-vlagootpornijom.
Deratizacija je obvezna temeljem Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti NN 79/07,113/08 i 43/09 i temeljem Zakona o veterinarstvu NN 41/07.
Preporuka je deratizaciju vršiti preventivno dva puta godišnje:
Svim našim klijentima savjetujemo da uz proces deratizacije obave i dezinsekciju kako bi sama zaštita bila potpuna.Time bi se izbjeglo pojavljivanje drugih nametnika koji mogu biti posljedica unosa hrane ili nečistoće od nametnika koje ste prvotno željeli ukloniti.
Odranska 48
HR - 10020 Novi Zagreb
Radno vrijeme ureda:
Pon - Pet: 8.00 - 16.00